Karty Kredytowe

Karta kredytowa

Karta kredytowa podobnie, jak karta debetowa, to rodzaj karty płatniczej. W pierwszym przypadku korzystamy z pieniędzy banku, a w drugim ze środków zgromadzonych na naszym rachunku.

Dla karty kredytowej przysługuje okres bez odsetkowy, co oznacza zupełny brak naliczania odsetek w przypadku spłacenia zobowiązania w określonym czasie. Maksymalny termin bez odsetkowy to 54 dni.

Na zakończenie każdego cyklu rozliczeniowego otrzymujemy od banku wyciąg z rachunku karty. Na wyciągu oprócz zestawienia transakcji znajdziemy całkowitą i minimalną kwotę do spłaty oraz termin.

W przypadku spłaty zadłużenia minimalnego, kwota pozostająca do spłaty jest bardzo wysoko oprocentowana. Odsetki naliczane są od dnia powstania zadłużenia, a nie od dnia spłaty. Należy o tym pamiętać i ustalić taki termin rozliczania z bankiem, aby pokrywał się z wpływami, to uchroni nas przed płatnością odsetek.

Korzystanie z karty kredytowej nadaje się dla ludzi, którzy potrafią organizować swoje wydatki pod względem wielkości i czasu. Korzystanie z karty nie oznacza, iż niejako automatycznie zadłużamy się. Jeżeli nasze wydatki są zsynchronizowane z wpływami i pilnujemy terminów spłaty, wówczas możemy naprawdę cieszyć się jej użytkowaniem. Domyślny "kredyt" jest tylko opcją, z której możemy, ale nie musimy korzystać. Karencja spłaty do 54 dni jest okazją do trzymania swoich pieniędzy np. na oprocentowanym rachunku. Ważnym jest, aby pilnować terminów spłaty zadłużenia karty, wówczas będziemy korzystać z darmowego kredytu nawet do 54 dni!

Ważne pojęcia dotyczące karty kredytowej:

  • Okres rozliczeniowy - 30 dni (jest to okres, w którym płacimy kartą).
  • Grace period - dodatkowy okres (do okresu rozliczeniowego) na spłatę zadłużenia bez odsetek (zwykle ponad 20 dni).
  • Limit zadłużenia - kwota maksymalnego zadłużenia karty kredytowej.
  • Termin spłaty zadłużenia - wskazany dzień, w którym musimy spłacić zadłużenie w całości lub jego część (kwota minimalna).

Jest to bardzo użyteczne narzędzie do płatności za zakupy i usługi. W przypadku wybierania pieniędzy z bankomatu lub w oddziale banku, nie możemy korzystać z terminu bez odsetkowego. W takim przypadku odsetki naliczane są od dnia wypłaty.

Wirtualna karta Revolut

Wirtualna karta Revolut pozwala na dokonywanie płatności w niemal każdym zakątku świata w walucie, w jakiej chcesz. Tę wirtualną kartę możesz zasilić z wlasnego konta bankowego lub karty kredytowej oraz płaciąc nią w internecie. To narzędzie, które przydaje się każdemu, kto często podróżuje, kto nie potrafi zostać na dłużej w jednym miejscu. Także dla firm, które prowadzą wiele międzynarodowych transakcji i osób, które chętnie wyjeżdżają za granice w celach wypoczynkowych. Karta, którą łatwo zlokalizować i która dzięki geolokalizacji może zostać w łatwy sposób zablokowana, gdy tylko znajdujesz się w danym momencie gdzieś indziej niż miejsce dokonywania płatności.

Załóż konto w Revolut już dziś i zdobądź wyjątkową kartę wirtualną.

Karty kredytowe banku Citi Handlowy

Karta Kredytowa z pożyczką RRSO 0%

Karta kredytowa z pożyczką o najmniejszym RRSO. Pozwoli zaspokoić potrzebę na gotówkę w najważniejszych i najtrudniejszych momentach. Na dowolny cel z limitem do 2000 zł. Z kredytem bardzo łatwym do spłacenia, bez ukrytych kosztów z wygodną spłatą w 12 ratach.

Karta Kredytowa z pożyczką konsolidacyjną RRSO 0%

Citi Handlowy przygotował także ofertę dla nowych klientów. Jest nią karta kredytowa z pożyczką z minimalnym RRSO. Z możliwością zasilenia gotówką do 10000 zł i łatwymi do spłacenia ratami. Z możliwością wydatkowania na dowolny cel.

Karta Kredytowa z bonusem 400 zł do Lidla

Do 400 zł na zakupy w Lidlu z Kartą Kredytową Citi Simplicity. Z możliwością opłacenia całych zakupów. Ze świetną premią, która doskonale wkomponowuje się w obecne realia.

Karta Kredytowa MOTOKARTA do 720 zł zwrotu za paliwo

Citibank-BP Motokarta to oferta dla nowych klientów, która wygasa z dniem 31.08.2020r. Pozwala na zwrot kosztów zakupu paliwa na stacjach benzynowych, aż do wysokości 720 zł. Zdatna do wykorzystania na przestrzeni 3 lat z niskim oprocentowaniem i RRSO w wysokości 10,47%.